03-904-9000 / 052-259-0410 - כתובתנו: צבי ברגמן 5, פתח תקווה

שם מלא:
טלפון:
דוא"ל:
טיפים להכנת מצגת לבר או בת מצווה

טיפים להכנת מצגת לבר או בת מצווה

הכנת מצגת לבר או בת מצווה, נשמע פרוייקט פשוט...  
לכל אחד יש תמונות, לכל אחד יש תוכנת פאוור פויינט, מה צריך יותר? אז קדימה- לעבודת ההפקה !!
אז... זהו, ש... לא !

אפשר להכין מצגת לבר/בת מצווה ואפשר להכין את ה- מצגת לבר/בת מצווה, זו שידברו עליה, שישאלו אתכם מי הכין אותה, שתעניין את האורחים ושתקבלו עליה מחמאות.בשביל זה, מומלץ לעקוב אחר כמה טיפים פשוטים אך חשובים.

קביעת אורך המצגת
למרות מה שאנחנו נוטים לחשוב, שהצאצא שלנו הוא הילד/ה הכי מדהים ומקסים שנולד אי פעם, ולדעתנו בפחות מחצי שעה מצגת- אין אפשרות להעביר את המסר הזה, האורך המומלץ למצגת הוא משהו בטווח של 5-8 דקות לכל היותר !! כולל סירטונים.

אילו תמונות לבחור למצגת
מומלץ לבחור תמונות שיאורגנו סביב נושאים מסויימים (תחביבים, המשפחה שלי, שלום כיתה א' ועוד ועוד). אירגון המצגת על פי נושאים, ולאו דווקא בסדר כרונולוגי- מוסיף עניין .

איך לעצב
מומלץ לעצב את המצגת על בסיס שקפים המורכבים מ 4-6 תמונות + טקסט + אלמנטים עיצוביים. שילוב של כמה תמונות בשקף (כשהן קשורות לאותו נושא) מגדיל את העניין האסתטי, הויזואלי והריגשי.

כתיבת הטקסטים למצגת
טקסטים במצגת מוסיפים נופך סיפורי, והופכים את המצגת למענינת הרבה יותר. בכל שקף מומלץ לכתוב הערה/משפט המסייעים לסיפור. לנועזים שביניכם- תוכלו להתנסח בחרוזים. סגנון נחמד נוסף הוא טקסטים בתוך בועות דיבוב כמו בסיפורי קומיקס.

בחירת כלי עיצוב
אם יש באפשרותכם, עצבו את המצגת בתוכנת הפוטושופ, המיקצועית והיעודית לטיפול בתמונות. לאחר העיצוב של השקפים תוכלו להפוך אותם לסירטון עם מעברים יפים ומוזיקה, גם באמצעות הפוטושופ (גירסאות מתקדמות) או באמצעות תוכנות אחרות. יתרון נוסף שיש בהפקת מצגת בתוכנת הפוטושופ, הוא האפשרות להפוך את שקפי המצגת לעמודי אלבום בהדפסה דיגיטלית, פשוט ע"י שילובם של העמודים כרקעים באחת מתוכנות עיצוב האלבומים הקיימים באינטרנט.

זמן מסך לכל שקף
בהנחה שהשקפים שלכם למצגת הבר/בת מצווה מכילים 4-6 תמונות+ טקסט+ עיצוב, מומלץ להשהות כל שקף על המסך בסביבות ה 15 שניות לצורך הפקת תשומת לב אופטימלית. לשקפים עם פחות מידע- תנו פחות זמן מסך. לשקפים עם יותר מידע- תנו יותר.

בחירת מוזיקה למצגת בר/בת מצווה
רצוי להתחשב בטעם הקהל בבחירת המוזיקה. שיר ממוצע נמשך כ 2.5 דקות. בדרך כלל אפשר במצגת של 5 דקות להכניס 2 שירים ברצף. אם מחליטים לקטוע שיר לפני סיומו, מומלץ לטפל במעברים בין השירים כך שתישמר הרמוניה ולא תיווצר צרימה למאזינים.

שילוב סירטונים
ניתן לשלב סירטונים במצגת, בתנאי שהם לא ארוכים. קטעים מצחיקים של הילד/ה , ברכות מחברים ובני משפחה וכד', יוסיפו נופך מיוחד. מומלץ לא לשלב סירטונים שאורכם יותר מחצי דקה.

לסיכום
בקצת יותר השקעה, תיכנון ויצירתיות, תוכלו להכין לילדכם מצגת לבר/בת מצווה שתהפוך לגולת הכותרת של הארוע, ולמזכרת מרגשת לשנים הבאות, לילדכם.

אז עכשיו- קדימה !! לעבודת ההפקה !!

הכותבת:
בתיה פארן-ניסני

 

"תמונות סיפור אהבה" – הכל אודות עיצוב אלבומים ומצגות לאירועים

 

לצפייה בגלריית תמונות
ספר אורחים
מאמרים

03-904-9000

052-259-0410

כתובתנו:
צבי ברגמן 5, פתח תקווה

עיצוב אתרים: סטודיו בהיר  |  הקמת אתרים: ארטוויז'ן בע"מ